Startliste – Nytårsstafet 2015

2015-01-04
Herre 10:30 5025 – 8125 meter Start 1
10 OK Øst Birkerød 1
  1. Søren Skaarup Larsen 263574
  2. Finn Skouenborg 308070
  3. Helle Holm Clausen 9005161
Dame 10:30 3950 – 6075 meter Start 1
12 Ballerup OK
  1. Charlotte Grauert 8626192
  2. Gitte Grauert 1408226
  3. Siri Klausen 601221
Mix 10:35 3950 – 6075 meter Start 1
21 Tisvilde Hegn OK 1
  1. Rolf Valery 895444
  2. Iben Valery 1500445
  3. Keld Johnsen 1406299
22 FIF Hillerød Orientering 1
  1. Søren Peter Larsen 896959
  2. Jette Bachhausen 1406252
  3. Karsten Schultz 250006
23 Farum OK
  1. Mikkel Lyskjær Jensen 681767
  2. Anette Holm 308140
  3. Kai Beck-Andersen 407109
24 OK Roskilde 1
  1. Asger Jensen 302055
  2. Preben Kristensen 241901
  3. Jytte Hougaard 421553
25 OK Roskilde 2
  1. Gunnar Grue-Sørensen 889247
  2. Caroline van Bronswijk 1050964
  3. John Tripax 308030
26 OK Roskilde 3
  1. Volker Naulin 558000
  2. Karoline Fonager Ulsøe Johansen 445198
  3. Jesper Fonager Christensen 902921
27 OK Roskilde 4
  1. Peter Borberg Jensen 202057
  2. Gerda Marie Christiansen 889246
  3. Henrik Boesen 421555
28 OK Roskilde 5
  1. Morten Jensen 7100260
  2. Jonas Fonager Ulsøe Johansen 1399743
  3. Runa Ulsøe 421564
29 OK Sorø 1
  1. Kasper Levring 2061673
  2. Gustav Moll 2065735
  3. Hanne Fogh 886628
30 OK Sorø 2
  1. Mette Filskov 226517
  2. Jørgen Jørgensen 1407798
  3. Jan H Jørgensen 308194
31 OK Sorø 3
  1. Martin Munk 441080
  2. Merete Kleist 2061220
  3. Kristian Kærsgaard 7171066
32 Køge OK 1
  1. Karsten Richardt 680027
  2. Birgit Berner 2074614
  3. Erik Løvgren Jensen 442559
33 Herlufsholm OK 1
  1. Anders Knudsen 886643
  2. Niels Albertsen 2035223
  3. Tine Meyhoff Petersen 216707
34 Herlufsholm OK 2
  1. Jesper Børsting 7201388
  2. Kaare Børsting 216704
  3. Birgit Børsting 308125
35 Herlufsholm OK 3
  1. Arne Kristensen 213996
  2. Kristine Børsting 308020
  3. Peter Karberg 216710
36 Herlufsholm OK 4
  1. Svend-Erik Munck 308019
  2. Magnus Leen Olsson 216712
  3. Lykke Berg 417520
37 Herlufsholm OK 5
  1. Kaj Munck 9005164
  2. Thomas Leen Olsson 213994
  3. Susanne Tanderup 216709
38 Herlufsholm OK 6
  1. Torben Kristensen 2049220
  2. Erica Wyrdling 2035225
  3. Bent Børsting 308013
39 Herlufsholm OK 7
  1. Jesper Rene Mortensen 9000629
  2. Lone Jørgensen 417512
  3. Henrik Mathiesen 417519
40 Herlufsholm OK 8
  1. Frede Scheye 508016
  2. Lene Hansen 1308010
  3. Kevin Jacobsen 308018
41 Herlufsholm OK 9
  1. Martin Hansen 202096
  2. Henriette Hansen 1402031
  3. Helmuth Hansen 202098
42 Herlufsholm OK 10
  1. Lise Ravnshøj Andersen 213991
  2. Merete Ravnshøj Andersen 1401182
  3. Stig Andersen 1401185
Ungdom 10:40 2875 – 5025 meter Start 1
45 Allerød OK 1
  1. Lasse August Helweg 9130699
  2. Andreas Duc Jørgensen 970314
  3. Amalie Ertmann 2049948
Min145 10:30 3950 – 6075 meter Start 1
50 Ballerup OK 1
  1. Ole Lind 700775
  2. Jørgen Skaarup 500108
  3. Alex Ottesen 671313
51 Ballerup OK 2
  1. Claus Cederberg 680504
  2. Niels Aabye 886581
  3. Frank Rasmussen 632209
52 OK S.G. 1
  1. Kaare Vindfeld 250008
  2. Bodil Strømsholt
  3. Sven Christensen 249355
53 OK S.G. 2
  1. Niels Tulinius 2035228
  2. Mette Høj
  3. Tom Christensen 250003
54 Tisvilde Hegn OK OSJ
  1. Ole Hansen 1402967
  2. Susanne Gjedsig Thomsen 2065749
  3. Jens Jørgen Hansen 800094
55 OK Øst Birkerød 1
  1. Jens Bentsen 681843
  2. Erik Lohse 242040
  3. Lasse Schnack 500185
56 OK Roskilde 1
  1. Kent Pihl 202068
  2. Ole R Frederiksen 202041
  3. Janne Brunstedt 1230548
57 OK Roskilde 2
  1. Jan Frederiksen 1401485
  2. Ole Svendsen 501138
  3. Lars Olsen 202045
58 Tisvilde Hegn OK 2
  1. Niels Landsperg 250093
  2. Sven Bjerre 302010
  3. Bente Madsen 707181
Familie 10:40 2875 – 5025 meter Start 1
60 Tisvilde Hegn OK 1
  1. Emil Øbro 864008
  2. Ida Øbro 681673
  3. Lene Øbro 2058312
61 Tisvilde Hegn OK 3
  1. Jonas Falck Weber 888414
  2. Tim Falck Weber 501267
  3. Lasse Falck Weber 500448
62 FIF Hillerød Orientering 1
  1. Bo Simonsen 896954
  2. Annika Simonsen 888421
  3. Siri Simonsen 682121
63 FIF Hillerød Orientering 3
  1. Malte Kjær Hemmingsen 1395515
  2. Bente Kjær Hemmingsen 2035226
  3. Lukas Kjær Hemmingsen 681677
64 Allerød OK 1
  1. Rasmus Lau Petersen 901030
  2. Mikkel Lau Petersen 672607
  3. John Høegh Petersen 302177
65 Allerød OK M
  1. Lars Munktved 8626200
  2. Dorthe Munktved 8625625
  3. Theis Munktved 8626190
66 OK Roskilde
  1. Rasmus Møller Jess 682236
  2. Michael Leth Jess 1241908
  3. Hanne Møller Jensen 445401
67 OK Sorø 1
  1. Jens Frandsen 226086
  2. Anne Frandsen 430050
  3. Emma Frandsen 441020
68 OK Sorø 2
  1. Hans-Ole Jensen 308187
  2. Marianne Dahl 430048
  3. Helene Holme 430046
69 Hvalsø OK Larsen
  1. Rene Larsen
  2. Rasmus Larsen
  3. Natacha Klitgaard Voss
70 Hvalsø OK Skovsø
  1. Jonathan Skovsø Andersen 302035
  2. Cecillie Skovsø Andersen 302036
  3. Rune Skovsø Møller 302034
Børn 10:45 - 13:00 2600 – 2925 meter Start 2
14 Holbæk OK 1
  1. August Bo Christensen
  2. Gabriel Bo Christensen
  3. Markus Emil Thomsen